Kaip rasti darbą?
Anksčiau ar vėliau ateina metas, kai tenka ieškoti naujo ar pačio pirmojo darbo. Dabartinė situacija darbo rinkoje yra išties komplikuota ne tik pradedantiems savo darbinę karjerą, bet ir vyresniems žmonėms, todėl dažnai susiduria su desperatišku klausimu, kaip rasti darbą? Rasti bet kokį darbą galima gana greitai, tačiau kur kas sudėtingesnė situacija yra tiems, kurie nori rasti svajonių darbą.
Ieškodami svajonių darbą, pirmiausiai išsiaiškinkite, kas jums yra svarbiausia ir kas suteikia jums laimę. Galbūt jūs norite kurti tam tikrus darbus, o galbūt trokštate suteikti pagalbą tiems, kuriems jos reikia? Jums svarbios lanksčios darbo valandos ar griežta tvarka ir struktūra? Norite dirbti konkurencingoje aplinkoje, kurioje reikėtų nuolatos susidurti su iššūkiais, ar norite, kad būtų vertinimas nuoseklumas ir vyrautų šilta komandinė dvasia? Galbūt jūs trokštate kurti, valdyti naujausias technologijas ir realizuoti savo idėjas, o galbūt jūs norite atsiduoti rutinai ir įprastiems darbo projektams. Norite vadovaujamojo darbo ar jums pakaks būti vertinamu samdomu darbuotoju? Kai išsiaiškinsite savo poreikius ir troškimus, bus kur kas lengviau atsakyti į klausimą, kaip rasti darbą.
Išsiaiškinę savo vertybes ir lūkesčius darbui, pasiruoškite išsamų ir tvarkingą gyvenimo aprašymą, o suradę potencialias darbovietes parenkime ir unikalius motyvacinius laiškus. Nepamirškite, kad CV ir motyvacinis laiškas yra jūsų vizitinė kortelė, todėl nesinaudokite šablonais, o improvizuokite. Supraskite, kad į vieną darbo vietą gali pretenduoti ne tik kelios dešimtys, bet ir keli šimtai kandidatų, tad jūs turite išsiskirti ir likti pastebėtas, kad sulauktumėte kvietimo į darbo pokalbį. Parengę gyvenimo aprašymą ir motyvacinį laišką, atidžiai juos perskaitykite ir įsitikinkite, kad nepalikote klaidų. Geriausia, duokite perskaityti pašaliniam žmogui, taip gausite ne tik atidų klaidų tikrinimą, bet ir patarimų, ką būtų galima patobulinti.
Nėra vienos taisyklės, kaip rasti darbą, kuri galiotų visiems, todėl darbo paieškų metu svarbu neprarasti motyvacijos ir nepasiduoti negatyvioms emocijoms. Darbo ieškojimas taip pat yra darbas. Užsiregistruokite į visus įmanomus darbo paieškos portalus, skaitykite darbo skelbimus ne tik internete, bet ir regioniniuose laikraščiuose. Taip pat atidžiai peržiūrėkite visas įmones, kurios jus domina ir nusiųskite savo gyvenimo aprašymą bei motyvacinį laišką joms. Net jeigu įmonė ir nėra paskelbusi jokio darbo skelbimo, gali būti, kad vieta jums toje įmonėje vis tiek atsiras.
Dalyvaudami darbo pokalbiuose neatsiliepkite apie savo buvusias darbovietes neigiamai. Net jeigu ir buvo nesutarimų, pasiruoškite gražų atsakymą, kodėl jūs iš tos vietos išėjote. Pokalbio metu tikėtina, kad būsite paprašyti įvardyti ir savo silpnybes. Pasiruoškite argumentuotą atsakymą iš anksto, kad nereikėtų mikčioti pokalbio metu.
Kaip rasti darbą, jeigu neturite daug darbinės patirties? Akcentuokite savo išsilavinimą ir dalyvavimą visuomeninėje veikloje. Darbo paieška yra ilgas procesas, todėl net ir ieškodami darbo galite drąsiai įsijungti į visuomeninę veiklą.