Kaip pasiekti savo tikslus?
Tikriausiai kiekvienas yra sutikęs tokį nelaimingą žmogų, kuris daug skundžiasi arba yra perdėtai susirūpinęs dėl savo elgesio ir viso gyvenimo bei nepasižymi aukšta motyvacija. O galbūt jūs pats esate toks žmogus, tačiau garsiai nenorite to pripažinti. Kiekvienas turi tikslų ar svajonių savo gyvenime, tačiau ne kiekvienam pavyksta juos pasiekti, tuomet kiekvienam kyla klausimas, kaip tai padaryti?
Daugelis žmogaus savybių ir įpročių susiformuoja dar vaikystėje ir paauglystėje. Ką išmokome iš savo artimųjų ir mus supančios aplinkos vaikystėje, neretai norime paneigti paauglystėje. Neretai šiuo gyvenimo laikotarpiu atsiranda didelė tinginystė ir valios trūkumas, kuris tolimesniais gyvenimo metais pradeda trukdyti pasiekti savo tikslų. Tačiau jeigu pradedate analizuoti save ir suprantate, kad vadovaujatės ne pačiais efektyviausiais elgesio modeliais, jūs turite puikų šansą pakeisti savo gyvenimą. Tačiau nepulkite gailėti savęs, kaltinti tėvų ar aplinkos, kurį jus supo – taip nieko nepakeisite ir motyvacija keisti savo gyvenimą tikrai neatsiras.
Neabejojame, kad kiekvienas turi daug idėjų ir norų, kaip norėtų pakeisti savo gyvenimą, tačiau jums reikia išsirinkti vieną tikslą, kuris jums atrodo pats patraukliausias. Dar niekam nepavykto atrasti būdo, leidžiančio vienu metu įgyvendinti visas savo svajones. Jeigu turite keletą tikslų, tuomet susidarykite sąrašą – pasiekę vieną tikslą, galėsite siekite antro, tuomet trečio ir t.t. Taip pat svarbu suvokti, ką veikiate laisvalaikiu ir kuo užpildote savo laiką? Galbūt šios veiklos yra dar vienas trukdis Juk jeigu leidžiate laiką žiūrėdami televizorių, kiekvieną savaitgalį sėdite su draugais iki paryčių baruose, ar dienų dienas narstote internete, laiko tikslų siekimui tikrai neturite. Įvertinkite, ar tikrai šios veiklos yra tokios svarbios jūsų gyvenime? Greičiausiai ne. Jūsų motyvacija pakeisti savo gyvenimą turi būti stipresnė už jūsų silpnybes. Atsisakyti visų silpnybių iš karto nebus lengva, tačiau palaipsniui viskas įmanoma.
Norėdami pašalinti visas savo silpnybes ir tikslų siekimo trukdžius, turite atsakyti į gana sudėtingą klausimą – kokia veikla priverstų jus stengtis ir nekreipti dėmesio į pašalinius veiksnius. Gali būti, kad veikla, kuri pasirodė vertinga, iš tiesų nesukuria vidinės motyvacijos ir noro stengtis. Čia svarbu atskirti du dalykus – veiklas, kurios suteikia mums aukštesnį statusą kitų akyse ir veiklas, kurios suteikia asmeninį pasitenkinimą. Prisiversti daryti tai, ko nori kiti, reikalauja kur kas didesnės išorinės motyvacijos, kuria gali tapti pripažinimas, karjera ir finansinis kapitalas. Tuo tarpu vidinė motyvacija yra pagrindinis asmeninis variklis, kuris suteikia ilgalaikę naudą ir emocinį pasitenkinimą, todėl mes stengiamės labiau. Tik suvokę, ko norite iš tiesų, galėsite pasiekti savo tikslą.
Siekdami savo tikslų pradėkite nuo mažų darbų, kurių rezultatus pastebėtumėte greitai. Visų užduočių atlikimą planuokite aiškiai užsirašydami ir palaikykite reguliarią darbotvarkę. Griežta savidisciplina yra būtina, jeigu norite pasiekti savo tikslus. Taip pat dienotvarkės vedimas leis analizuoti savo veiksmus ir ieškoti efektyviausių būdų tikslo pasiekimui. Savęs pažinimas, ugdymas ir kovojimas su savo silpnybėmis padės jums rasti vidinę motyvaciją įgyvendinti tai, ko norite labiausiai.