Kaip sugrąžinti plaukų grožį ir jaunystę?
Metams bėgant glemba oda, daugėja raukšlių, plonėja ir žyla plaukai. Senėjimas yra natūralus genetiškai užprogramuotas procesas, tačiau moterims dėl to ne lengviau – juk kiekviena nori kuo ilgiau ne tik jaustis, bet ir atrodyti jauna.
Plaukai – viena iš svarbių įvaizdžio dalių, pabrėžiančių mūsų individualumą, tačiau jie irgi sensta. Ką daryti, kad plaukai išliktų puošmena? Kaip tinkamai prižiūrėti? Ką naujo gali pasiūlyti mokslas?
Plaukų priežiūros naujovės
Žinoma, kad baltymas keratinas yra svarbi plaukų sudedamoji dalis. Kai jo trūksta, plaukai tampa šiurkštus, neglotnūs, neblizgūs, ima lūžinėti. Todėl keratino ir yra kone visose plaukų priežiūros priemonėse. Kokios dar medžiagos itin naudingos plaukams? Gal yra naujienų? Galbūt atrastos naujos ar naujai pritaikytos jau seniai žinomos medžiagos gali padėti kuo ilgiau išsaugoti plaukų jaunystę? Pavyzdžiui, hialurono rūgšties panaudojimas plaukų priežiūros priemonėse?
Hialurono rūgštis plačiai vartojama kosmetologijoje, yra kremų, skirtų odai drėkinti, jauninti sudėtyje. Kodėl? Kuo ji naudinga odai? Visų pirma, hialurono rūgštis – tai natūrali medžiaga, kurios gausu mūsų odoje, kraujagyslių sienelėse, sąnarių skystyje. Tai viena iš pagrindinių odos sudedamųjų dalių, kurios svarbiausia užduotis – sulaikyti vandenį. Nustatyta, kad hialurono rūgšties molekulė gali sulaikyti tūkstantį kartų daugiau vandens nei sveria pati. Todėl ši medžiaga yra nepakeičiama odos drėkinimo procese ir vadinama netgi „grožio ir jaunystės raktu“. Juk būtent sutrikus odos drėgmės balansui ji tampa suglebusi, praranda elastingumą, spalvą, kitaip sakant, sensta. Pritraukdama vandenį, hialurono rūgštis palaiko odos drėgmės pusiausvyrą ir neleidžia jai džiūti, dėl to ji išlieka glotni, lygi, stangri, vadinasi, jauna.
Plaukai, taip pat kaip ir oda, gali senti, t.y. sausėti, prarasti drėgmę. To priežastys gali būti įvairios: natūralus senėjimas (jau nuo 35-erių metų plaukai ima plonėti), aplinkos veiksniai, netaisyklinga priežiūra, dažnas dažymas, džiovinimas karštu oru ir t.t. Taigi, kaip ir oda, plaukai turėtų būti drėkinami. Tada jie bus sveiki ir žvilgantys. Kaip drėkinti plaukus? Kokios medžiagos tinkamiausios? Ką naujo siūlo kosmetologai?
Pastarųjų metų naujiena – šampūnai, kondicionieriai ir kitos plaukų priežiūros priemonės su hialurono rūgštimi. Ligi šiol ši unikali medžiaga buvo plačiau vartojama veido odai prižiūrėti, dabar ji yra ir plaukų priežiūros priemonių sudėtyje. „Cutrin“ viena pirmųjų sukūrė tokius produktus. Hialurono rūgšties poveikis plaukams toks pat, kaip ir odai: ji stiprina plaukus, suteikia jiems ilgalaikį drėkinamąjį poveikį. Dėl savo ypatingų savybių hialurono rūgštis padeda sulaikyti drėgmę plauko viduje, dėl to plaukas išlieka glotnus. Be to, reikia nepamiršti, kad plaukų grožis priklauso ir nuo galvos odos būklės: sveiki ir žvilgantys plaukai gali būti tik jeigu tinkamai prižiūrima galvos oda. Taigi, hialurono rūgštis veikia ir odą, ir plaukus.
Arktinė radiolė – gyvybės ir jaunatvės šaltinis
Visiems gerai žinomas ženšenis dėl savo unikalių savybių laikomas „gyvybės ir jaunystės šaknimi“. Arktinė rausvoji radiolė – tai Laplandijoje randamas augalas, kuris vadinamas „šiaurės ženšeniu“. Taigi jo savybės ne mažiau unikalios. Šio augalo tyrinėjimai parodė, kad tai gausybės vertingų organizmui medžiagų šaltinis. Arktinės radiolės šaknyse yra daugiau kaip 150 įvairių veikliųjų medžiagų. Tai eteriniai aliejai, rauginės medžiagos (taninai), daugiau nei 20 vertingų mikroelementų (geležis, fosforas, magnis, manganas, sidabras, varis, cinkas ir t.t.), askorbo ir nikotino rūgštys, flavonoidai ir t.t. Radiolės lapuose ir stiebuose gausų obuolių ir vyno rūgščių, t.y. natūralių antioksidantų. Beje, flavonoidų turintys augalai gydymo tikslais naudojami jau daugelį tūkstančių metų, o pastaruoju metu susidomėjimas jais dar labiau išaugo, nes jie tyrinėjami kaip papildomo gydymo galimybė sergant įvairiomis ligomis, netgi vėžiu.
Taigi artinė radiolė pasižymi senėjimą stabdančiomis, atsparumą aplinkos veiksniams, stresui didinančiomis, organizmą stiprinančiomis ir tonizuojamosiomis savybėmis. Kosmetologijoje radiolės ekstraktas dedamas į kremų nuo senėjimo, plaukų priežiūros priemonių sudėtį, nes augalo veikliosios medžiagos lėtina odos senėjimą, pasižymi ryškiu jauninamuoju poveikiu, gerina riebalų apykaitą odos ląstelėse, palaiko drėgmės balansą.
Kaip sugrąžinti plaukų grožį ir jaunystę?
„Cutrin“ naujiena – Premium produktų linija. Pagrindinė visų Premium produktų sudedamoji dalis yra hialurono rūgštis, kuri, kaip minėjome, pasižymi plaukų struktūrą atkuriančiu, stiprinamuoju poveikiu. Kita svarbi dalis – vadinamasis jaunatvės ir gyvybės šaltinis – arktinė radiolė.
Premium plaukų priežiūros priemonės skirtos įvairioms plaukų problemoms šalinti, pvz., dažytiems plaukams drėkinti, jų struktūrai atkurti ir t.t. Visi produktai pasižymi unikaliais ingredientais, pvz., gintaro ekstraktu, kuris išgaunamas ir natūralaus Baltijos jūros gintaro, kašmyro proteinais ir t.t. Tačiau viena aktualiausių problemų yra amžiaus ir netinkamos priežiūros nulemti plaukų pažeidimai, kurių problemoms šalinti sukurta speciali Premium Anti-Age produktų linija.
Senėjimas – natūralus procesas, tačiau nelaukiamas. Sensta oda, sensta ir plaukai. Tiesa, plaukų ir odos senėjimo procesai skiriasi. Oda visiškai atsinaujina kas 28–30 dienų. O plaukai nėra užprogramuoti atsinaujinti, o tai reiškia, kad jeigu plaukai pažeisti, jie tokie ir išliks iki kol iškris. Be abejo, jeigu nepradėsime jais rūpintis. Pvz., vartoti Premium Anti-Age priemonių, kurių veikliosios medžiagos apsaugo plaukus nuo pažeidimų, palaiko juos sveikus. Be minėtos hialurono rūgšties, kurios senstant organizme sumažėja dvigubai, arktinės radiolės, Premium Anti-Age produktų sudėtyje yra ir kitas XXI amžiaus stebuklas – augalų kamieninės ląstelės.
Augalų kamieninės ląstelės tapo daugelio laboratorijų tyrimo objektu. Su jomis siejamos naujos kosmetologijos galimybės. Augalų kamieninės ląstelės išlieka visą augalo gyvavimo laiką ir jų dėka augalas nesensta. Premium Anti-Age šampūno, kondicionieriaus sudėtyje yra obuolių kamieninių ląstelių, kurios sugrąžina jaunatvišką energiją suplonėjusiems brandiems plaukams. Obuolių kamieninės ląstelės aktyvuoja mūsų organizmo kamienines ląsteles, apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų, kitų žalingų veiksnių. Taip pat padeda atnaujinti plaukų folikulus, skatina plaukų augimą, neleidžia atsirasti senėjimo požymiams (plaukams plonėti, lūžinėti).
Šilko proteinai – dar viena Premium Anti-Age priemonių sudedamoji dalis. Tai natūralus, lengvai įsiskverbiantis drėkiklis, paspartinantis odos atsinaujinimą ir atkūrimą.
Plaukų senėjimo greičiui įtakos turi ne tik genai, ligos, bet ir kasdienė priežiūra. Todėl tinkamų priemonių vartojimas gali pagerinti dėl amžiaus, netinkamos priežiūros suplonėjusių, išsausėjusių plaukų kokybę.