Patarimai dirbantiems namuose
Darbas namuose tampa vis dažnesniu reiškiniu šiuolaikinėje darbo rinkoje. Jeigu ir jūs nusprendėte darbą ofise iškeisti į darbą namuose, gerai apsvarstykite ar jums tinkamas toks iššūkis. Nepaisant to, kad dirbti namuose atrodo tikrų tikriausia svajonė, tačiau realybė kartais yra ne tokia saldi – dirbant namuose reikia labai daug motyvacijos, griežtos disciplinos ir darbotvarkės laikymosi. Tačiau jeigu visi sunkumai jūsų negąsdina, kviečiame susipažinti su patarimais, kuria padės kiekvienam namuose dirbančiam žmogui.
1. Turėkite griežtas darbo valandas. Žinoma, jūs greičiausiai išėjote iš darbo, nes negalėjote pakelti rutinos ir griežto darbo laiko apribojimo, tačiau rutina ir disciplina yra itin svarbūs. Jeigu vieną dieną leisite sau miegoti iki pietų, o kitą dieną dirbsite per naktį, paklauskite savęs, ar taip dirbant darbas tikrai bus atliktas kokybiškai. Darbas namuose reikalauja dar didesnės disciplinos ir savikontrolės nei darbas biure, nes dabar esate pats sau bosas.
2. Visus darbus atlikite laiku. Klientų pasitikėjimą ir pagarbą užsitarnausite tik tada, jeigu laikysitės visų susitarimų ir darbus atliksite laiku bei kokybiškai. Jeigu pastebite, kad nespėsite atlikti darbo iki sutarto termino, įspėkite užsakovą.
3. Atsikratykite pagundų. Namuose yra labai daug pagundų: kompiuteris, televizorius, skanėstų kupinas šaldytuvas… Tačiau jums reikia išmokti atsiriboti nuo visų šių vilionių. Greičiausiai komunikacijos priemonės yra jums reikalingos dirbant, tačiau neapgaudinėkite savęs ir kompiuterį bei mobilųjį telefoną naudokite tik darbiniams reikalams. Pasilepinti užkandžiais ar socialiniais tinklais galite pertraukėlių metu. Poilsis ir užkandžiai gyvybiškai svarbūs kiekvienam žmogui.
4. Dienotvarkė. Darbas namuose turi būti planuojamas ne ką mažiau nei darbas ofise. Įsigykite darbo kalendorių ir jame fiksuokite visas užduotis ir jų atlikimo terminus. Taip galėsite efektyviai planuoti savo laiką, reguliuoti darbų krūvį ir svarbiausia – nieko nepamiršti padaryti. Įpraskite reguliariai tikrinti ir atnaujinti įrašus darbo kalendoriuje ir tuomet visi darbai klostysis kuo puikiausiai.
5. Poilsis. Darbo valandų metu būtinai darykite pertraukas. Jeigu dirbate su kompiuteriu, išeikite kelioms minutėms pasivaikščioti į laiką – taip atsipalaiduosite ir pailsinsite savo smegenis. Taip pat turėkite aiškius laisvadienius, kurių metu užsiimkite mėgstama veikla ir atsiribokite nuo darbo.
6. Atskirkite darbo ir gyvenamąją erdvė. Pasistenkite savo darbo vietą atskirti nuo gyvenamųjų ir poilsio patalpų. Darbas namuose taps kur kas produktyvesnis, jeigu turėsite atskirą darbo kambarį – ši vieta turi būti panaši į tikrą ofisą, kuriame jums būtų malonu dirbti. Minkšta svetainės sofa ir šalia stovintis televizorius tikrai nėra ofiso sudedamosios dalys.
Ofisuose dirbantys žmonės neretai su pavydu žiūri į tuos, kurie gali dirbti namuose. Tačiau reikia būti sąžiningu sau – dirbti namuose gali tik tokie žmonės, kurie turi itin daug vidinės motyvacijos ir gali laikytis disciplinos. Jeigu dirbdami namuose pasiduosite tinguliui ir pagundoms, jums greitai teks sugrįžti atgal į ofisą.