Rytinė mankšta – puiki dienos pradžia
Neabejojame, kad girdėtoje posakį „sveikame kūne – sveika siela“, tačiau šiuolaikinis intensyvus gyvenimo tempas trukdo į savo dienotvarkę įtraukti fizinę veiklą. Reguliari fizinė veikla ne tik teigiamai veikia mūsų kūną, bet ir mūsų emocinę būklę. Vienas geriausių būdų pasikrauti energijos ir jaustis žvaliai – rytinė mankšta.
PABUDOME IR KELKIMĖS
Anksčiau užstatyti žadintuvo signalą daugeliui atrodo tikras košmaras – juk ir taip atsikelti ankstyvą rytą yra itin sunku. Todėl mankšta atrodo visiškai neįmanomas dalykas. Tačiau palaipsniui galima prie to priprasti. Vienas paprasčiausių būdų tai padaryti yra dienos ir nakties rėžimo sureguliavimas. Jeigu ketinate keltis anksčiau, tuomet miegoti taip pat turite eiti anksčiau. Kai įprasite anksti eiti miegoti ir keltis, padarysite savo organizmui didžiulę paslaugą – pagerės Jūsų bendra sveikata ir širdies veikla.
Pradėjus anksčiau keltis, Jums reikia griebtis ne didžiulio puodelio kavos, o atlikti mankštą – tai pats geriausias natūralus žadintuvas. Mankšta yra ženklas organizmui, kad metas pabusti ir keltis. Rytinė mankšta yra garantas, kad dienos eigoje lengviau reaguosite į fizinius ir psichologinius dirgiklius. Atlikę mankštą, išjudinsite visą medžiagų apykaitos sistemą, todėl ji taps greitesnė ilgą laiką, o tai reiškia, kad sudeginsite daugiau kalorijų.
Pripratę prie rytinės mankštos, pradėsite geriau jaustis ir emociškai, nes sportuojant žmogaus organizmas išskiria endorfinus – laimės hormonus.
SVORIO KONTROLĖ
Reguliari fizinė veikla padeda palaikyti norimą ir reikiamą kūno svorį. Šis aspektas dažniausiai aktualus moterims, tačiau normalaus svorio palaikymas yra aktualus ir vyrams. Normalus kūno svoris padeda išvengti daugelio susirgimų ir išsaugoti sveikatą.
Daugelis šiuolaikinių žmonių dirbą sėdimą darbą, o laisvu metu taip pat mažai juda, todėl aktyvesnė veikla yra itin svarbi kiekvieno gyvenime. Sėdimas darbas taip pat skatina daugiau užkandžiauti darbo metu, kadangi išauga emocinio valgymo riziką. Tačiau atlikta rytinė mankšta yra puiki prevencinė priemonė nuo emocinio valgymo, kadangi organizmas pasigamina endorfinų. Geresnė emocinė būklė padeda atsakingiau rinktis maistą ir jo porcijas. Dietologų teigimu, žmonės, kurie ryte atlieka mankštą, dienos metu suvalgo kur kas mažiau.
LENGVA PRIPRASTI
Jeigu niekada gyvenime nesportavote ar fizinė veikla rytais Jums atrodo kaip didelis gyvenimo iššūkis. Tačiau pastebima, kad rytinė mankšta kur kas lengviau ir greičiau tampa įpročiu nei sportas vakare. Viso to priežastys yra gana paprastos – po nakties žmogaus kūnas būna pailsėjęs, todėl nejaučiamas nuovargis, kuris trukdo sportuoti. Būtent ši savijauta dažniausiai trukdo sportuoti vakarais, po dienos darbų.
Rytinė mankšta suteikia energijos ir žvalumo visai likusiai dienai, taip pat padeda sureguliuoti visas organizmo funkcijas ir palaikyti deramą veiklą visą dieną. Be to, ryte dažniausiai prabundame geros nuotaikos, o atlikę mankštą, turime dar daugiau motyvacijos sveikai gyvensenai ir užbrėžtų darbų pasiekimui.